جمعه , اردیبهشت ۳۰ ۱۴۰۱
خانه / اطلاعات سفر به کامبوج / راهنمای سفر به کامبوج

راهنمای سفر به کامبوج

سفر هیمشه جزئی جدایی ناپذیر از زندگی بشر بوده است و برای خیلی‌ها سفر کردن و بازدید از نقاط مختلف جهان به مثابه بزرگترین تفریح زندگی است. کامبوج نام یکی از کشورهای فوق العاده زیبای جهان است که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید. ما در این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر به کامبوج قصد داریم راهنمای سفر به کامبوج را بطور مختصر در اختیار شما قرار دهیم.

Image result for cambodia people

کامبوج یک بهشت بی  عیب و نقص نیست، حتی می‌توان گفت حکومت فاسد و دیکتاتوری دارد و دستاورد خاصی به دنیا تقدیم نکرده است. به علت فساد اداری، این کشور از جنبه اقتصادی به توسعه‌ی چندانی نرسیده و اغلب بخش‌های این سرزمین توسط دولت به سرمایه‌داران فروخته شده است.

اما هیچ‌کدام از این موضوعات باعث نمی‌شود که این کشور توجه گردشگران را به خود جلب نکند. در یک نگاه کلی می‌توان تاریخ غنی، غذاهای لذیذ و خوشمزه و زندگی شبانه‌ی پر شور و نشاط این منطقه را به‌عنوان جاذبه گردشگری معرفی کرد.

راهنمای سفر به کامبوج

سیم ریپ صحرانشین در کامبوج است که دروازه‌ی منطقه‌ی آنگکور به احصائیه می‌رود.  شهر  ذکر شده در سمت شمال شرقی دریاچه‌ی زیبای تانل قرار دارد. این منطقه، شهری کوچک و روستایی باقی مانده و سبک معماری چینی و استعماری فرانسوی در آن به چشم می‌خورد. سیم ریپ امروزه مقصد توریستی محبوبی محسوب می‌شود. شاید به دلیل کوچکی و نزدیکی سیم ریپ به آنگور وات فکر کنید که با صحرانشین نه چندان جالب با ظاهری ترسناک روبرو هستید، منتها این عمارت به واقع مقصدی انیس داشتنی است که معاینه بررسی از آن تجربه‌ای فراموش نشدنی را برایتان رقم می‌زند. سیم ریپ ولایت ارزانی است، بنابراین می‌توانید با کمترین هزینه از سفر لذت ببرید. مطلب پیش رو برای سفری ۳ روزه به سیم ریپ تهیه شده است.

غذا در کامبوج افزون ارزان است. فروشندگان خیابانی محلی به ازای هر وعده‌ی غذایی از من وایشان 4000 تا 8000 ریل پول دریافت می‌کنند . هزینه‌ی خوردن غذا در یک رستوران نیز چیزی بین 12000 تا 20000 KHR است .غذاهای اروپایی و غربی نیز در رستوران‌های نیك بین 20000 تا 40000 KHR سرو می‌شود. شما می‌توانید غذاهای خوب و باکیفیتی را در رستوران Phnom Phen با قیمتی حدود 32000 تا 40000 KHR پیدا کنید.

راهنمای سفر به کامبوج

و اما حمل و نقل… حمل و نقل محلی در دهات علاوه ارزان بوده و تنها چند دلار است. من وشما می‌توانید به هر نقطه‌ای از دهكده که خواستید با راكب سفر کنید و هزینه‌ی آن نیز زیر 40000 ریل خواهد بود .اگر بخواهید از یک راننده‌ی شخصی استفاده کنید هزینه‌ی رفت و برگشت معمولا چیزی بین 60000 تا 80000 ریل خواهد بود.

وقتی اراده سفر به کامبوج را دارید قبل از هر چیز در مورد مقصدی که می‌خواهید بروید و مکان‌هایی که میل دارید در این کشورها از آنها سركشی کنید حسابی تحقیق و بررسی نمایید. این کار به ضمیر اول شخص جمع کمک می‌کند که در نهایت تصمیم بگیرید چه مدت زمانی می‌خواهید در آن کشورها بمانید و چه وقت باید سفر کنید. جاذبه گردشگری اصلی کامبوج مجموعه معابد انگکور وات یا Angkor Wat است. توصیه می کنیم در تور کامبوج خود پیش از همه از این جاذبه توریستی فوق العاده دیدن کنید.

راهنمای سفر به کامبوج

این معابد قدیمی یک مکان تاریخی و باستانی در حاشیه عمران ده سیِم ریپ به شمار می‌رود. سیهانوکویل ساحل شنی وسیعی دارد و پنوم پن نیز یکی دیگر از سرزمین ها به سبک کلونی است که مغازه‌ها و رستوران‌های زیادی دارد. در تایلند، مقصد ایشان بر حسب اولویت ضمیر اول شخص جمع خواهد بود و اینکه بخواهید به چیانگ مای سر بزنید، از سواحل و چشمه‌های آب گرم در جزایر پوکت و کو ساموئی دیدن کنید یا در کائولاک و کوفی‌فی طعم خوش آرامش را بچشید یا نه.

راهنمای سفر به کامبوج

اگرچه این معابد در داخل واحه سیم ریپ قرار ندارند ولی با توجه به یکسان بودن ایالت و همچنین فاصله نزدیک دو آبادانی که برای رفت و برگشت باید تنها چند ساعت زمان بگذارید بهتر است حتما در سفر به سیم ریپ از معابدآنگکوروات دیدن نمائید. این معابد به سبک هندی برای پرستش ویشتو خدای مذهب هندوئی در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده و بزرگترین مجموعه معابد در سراسر جهان به آمار می روند . این مجموعه را می تهیه استعداد مهمترین مرکز گردشگری کشور کامبوج تلقی کرد. اهمیت معابدآنگکور وات به حدی است که سمبل ملی این کشور و طرح پرچم کامبوج از این مجموعه الهام گرفته است.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

هرآنچه درباره کامبوج نمی دانید!

هرآنچه درباره کامبوج نمی دانید!

کمتر کسی است که از کشور کوچک کامبوج اطلاعات زیادی به همراه داشته باشید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.