جمعه , اردیبهشت ۳۰ ۱۴۰۱
خانه / جاذبه های گردشگری کامبوج / نوروز 97 را در پکن یا کامبوج سپری کنید

نوروز 97 را در پکن یا کامبوج سپری کنید

سفر به کامبوج یا حتی پکن در نوروز 97 از آن دسته سفرهایی است که ممکن است هیچ گاه فرصت آن دوباره برای‌تان مهیا نشود. کامبوج کشوری است بسیار کوچک که حتی از پکن پایتخت جمهوری خلق چین هم کوچکتر است اما مطمئنا به لحاظ زیبایی و برخورداری از جاذبه های گردشگری حیرت انگیز دست کمی از پکن ندارد!

در سالیان گذشته بخصوص در تعطیلات نوروز نیز ایرانی های بی شماری برای سپری کردن تعطیلات شان راهی پکن شده اند که در اولین بازدیدشان از جاذبه های گردشگری نیز دیوار چین را انتخاب می کردند. بعلاوه پکن به لحاظ اقتصادی نیز در شرایط ویژه ای قرار دارد و تجار ایرانی زیادی هر ساله برای واردات کالا به این شهر سفر می کنند.

نوروز 97 را در پکن یا کامبوج سپری کنید

اما شما قصد دارید برای نوروز 97 خود چه کنید؟ آیا ترجیح می دهید در ایران بمانید و به سیاحت در شهرهای بسیار زیبای کشورمان بپردازید تا تصمیم دارید نوروز 97 را به یک نوروز خاص تبدیل کنید؟ ما قویا به شما توصیه می کنیم که نوروز 97 را در پکن یا کامبوج سپری کنید! تا پایان با ما همراه باشید تا با معرفی جاذبه های گردشگری کامبوج و پکن شما را کمی متقاعد کنیم تا از ارزش سفر به این دو منطقه توریستی شرق آسیا آگاه شوید.

جاذبه های گردشگری پکن

شهرممنوعه، شهری که همه آن را می شناسند!

به پکن که رسیدید پیش از هر کاری به دیدن وسعت تیان آن من و شهرممنوعه بروید.کفش پیاده برفراز مناسب، دوربین وعینک و کلاه آفتاب فشار به همراه داشته باشید.میزان پیاده پهلو در شهر ممنوعه از آن چه تصور می کنید بیشتر خواهد بود. شهر ممنوعه به روایتی عریض ترین و کامل ترین مجموعه معماری چوبی در جهان به شمار می رود.

نکته جالب ملاحظه این است که تعداد گردشگران چینی در مکان های تاریخی بسیار زیاد است. آنهادر پیرو هلا مبصر كاپیتان تر همراه با راهنما، سرگرم سیر و بازدید و عکاسی هستند؛ بخصوص اگر روز تعطیل و آخرهفته به این مکان ها بروید با حجم انبوهی از آدم مواجه می شوید و عکاسی از بناها و آثار تاریخی با حضور آنها تقریبا غیر ممکن است.

تیان آن، میدانی تاریخی

میدان تیان آن من را همه می شناسند. نام این عرض از زمانی بر سر زبان ها افتاد که دولت کمونیستی چین برای سرکوب دانشجویان و مخالفان حکومت در این ساحت دست به خشونت و برخوردهای قهرآمیز زد. اما میدان تیان آن من سابقه طولانی دارد و بیش از رویداد سیاسی قرن بیستم دارای اهمیت است. ورودیه این عرصه در سنه پایه 1420 میلادی مصنوع و آفریدگار شده است. این عرض در مرکز شهر پکن قرار دارد و قلب توریستی این شهر است.

نوروز 97 را در پکن یا کامبوج سپری کنید

این عرض با 440 هزار مترمربع مساحت، یکی از كم حجم و بزرگ ترین میادین دنیا است و می توان قلعه تیان آن من، بنای یادبود سربازان گمنام، تالار كاپیتان مردم، تالار یادبود مائو رهبر کمونیستی چین، ارسی انسانیت مردم زادگی انسانی مروت توده ای چین و جشن اهتزاز پرچم انسانیت مردم زادگی انسانی مروت توده ای چین را که هر مهر صبح به اجرا در می آید در آنجا دید. این صحنه در گاه خلافت جین که در سن ای 1644 تا 1911 میلادی بر چین حکم می رانده خلق شده است. این وسعت در اصل مکانی برای برگزاری مراسم مهمی چون تاجگذاری یا ازدواج مورد استفاده قرار می گرفته است.

معبد بهشت، شاید معروف ترین جاذبه پکن!

معبد بهشت یا تیان تان بزرگترین معبد چین و یکی از ۱۰ تا معبد شگفت انگیز جهان به حساب می آید که در تور پکن همواره مورد بازدید توریست های علاقه مند قرار داشته است. معبد بهشت در ۲ کیلومتری شهر ممنوعه پکن قرار گرفته و در قرن ۱۴ میلادی توسط خلافت مینگ آفریده شده و نسبت به باقی معابد چین در رتبه اول قرار داره. معبد بهشت عبادتگاه امپراتوران مینگ و کونینگ بوده و به همین دلیل این امپراتوران خود رو تیان زی یا «پسر بهشت» می نامیدن. به همین دلیل جرات نمی کردند التفات اقامت خود، یعنی شهر ممنوعه پکن رو مبصر مسن تر و كهتر تر تر از اقامتگاه خدا بسازند.

در بیرون یکی از دروازه ها به نام Imperial Vault of Heaven سه سنگ انعکاس قرار گرفته که اگه رو به دروازه و نفع علیه و له روی بالا و سنگ اول بایستید و صحبت کنید انعکاس صدای خودتونو میشنوید. به همین ترتیب اگه صدر در سنگ دوم و سوم وایسین به ترتیب دو و سه انعکاس می شنوید. یکی دیگه از جاهای نامور معبد، خرابه انعکاسه که اگه من واو و نفر دیگه در دو طرف پای دربدر چپاول بایستید و حرف بزنیند طرف برابر به وضوح صدا شما رو می شنود. این پدیده از تئوری امواج صدا استفاده می کند. افزون بر ساختن اساس های تماشایی؛ اسم پرشور توجه، دیدینی های دیگه ای هم در این قصر نیستی داره که از بینشون می شه به سرو ۹ اژدها اشاره کرد. علت این نام گذاری به خاطر شاخه های تو در توی اونه، گویی که ۹ اژدها به هم تابیده شدند. قدمت این سرو به پیش از ۵۰۰ واحد دم روز می رسه. در کل این معبد یکی از خاص ترین ملاحت و دافعه هان شهر پکن هستش.

موزه پاتخت پکن

می‌گویند سفر به پکن بدون دیدن گیوه دارالسلطنه کامل نمی‌شود؛ موزه‌ای مسن تر و كهتر در دل پکن که می‌توانید در آن سنت و مدرنیته را کنار هم ببینید؛ اشیاء قدیمی، مجسمه‌های کوچک و ارشد و لباس‌های مختلف چینی از چیزهایی‌ست که در این دیدنی بی‌بدیل پکن می‌بینید.

ظروف طرح‌دار چینی هم که در جهان شهرت خاصی دارد و تا دلتان بخواهد در پاچپله دارالاماره پکن نمونه‌های قدیمی و جدیدش را می‌بینید. مجسمه‌های برنزی و مسن تر و كهتر بودا هم به فضای موزه ابهت خاصی می‌دهند. اگر کلکسیون‌های عتیقه و زیر خاکی دوست دارید هم بسته؛ اسم قفل این پاچپله چیزهایی از آنها بهتان نشان می‌دهد. خلاصه پاچپله دارالاماره پکن مجموعه‌ای از کلکسیون‌های باارزش قدیمی و جدید است که برای توریست‌ها جذابیت خودش را دارد فقط یادتان ریح این ملكی از ۹ صبح تا ۵ عصر منعقد است. شما می توانید با آژانس مسافرتی کاروانیک در نوروز 97 همراه شده، به پکن سفر کنید و از این موزه تماشایی نیز بادید بعمل آورید؛ کاروانیک نامی است که همه آن را می شناسند و شما نیز می توانید بهترین خاطرات تعطیلات‌تان را با آن تجربه کنید.

نوروز 97 را در پکن یا کامبوج سپری کنید

جاذبه های گردشگری کامبوج

سیهانوکویل را حتما از نزدیک ببینید

سیهانوکویل که برگرفته از نام یک پادشاه می باشد، محبوب ترین ساحل کامبوج در خلیج تایلند است. سیهانوکویل مکانی است که در آن ایالات متحده آخرین نبرد خود را در غوغا ویتنام انجام داد. این ولایت دارای كناره ها شنی و سنگی می باشد. غوطه بازی از محبوب ترین تفریح ها در برخی از جزایر محترز از ساحل است. همچنین در شهر، مهمان پذیر ایا لوکس پنج ستاره پذیرای مسافران می باشد.

نوروز 97 را در پکن یا کامبوج سپری کنید

کراتی، روستای دیدنی کامبوج

کراتی یک آبادانی کوچک واقع در كناره ها رودخانه مکونگ است و توسط یک بازار مرکزی قدیمی تبحر شده است که در آن ساختمان های استعماری فرانسه به آگاهی می خورد. کراتی مکانی برای، نظر ادراك دلفین ایا نادر ایراوادی است ،که در رودخانه مکونگ به وزن پایگاه اندکی زندگی می کنند. دیدنی ها و زیبایی ایا کامبوجتخمین زده می شود که بین ۶۶ و ۸۶ دلفین از این نژاد در بالا منطقه مکونگ وجود دارد.

در صورتی که از بابت ویزا جهت سفر به این کشور نگران هستید، باید به شما اعلام کنیم که خدمات ویزا جهت سفر به کشورهای شرق آسیا توسط اکثر آژانس های مسافرتی داخل کشورمان همچون کاروانیک انجام می شود!

کامپوت، همواره دیدنی

شهر کامپوت (Kampot) که در کنار رودخانه تحكیم ملول است، پر از آثار ابدی مانده از دوران ای قدیم است. شارع مرکزی آن یکی از بهترین جاها برای گردش و عبور و کشف کردن آثار قدیمی است. در این شارع می توانید دكان هایی را ببینید که به سختی آفرینش مجدد توبه كردن شده اند. اما چیزی که کامپوت را شهری فریبنده می کند، آرامش بیش از حدی است که در فضای آن وجود دارد.

نوروز 97 را در پکن یا کامبوج سپری کنید

ممکن است آنقدر غرق این آرامش بشوید که بیشتر از زمانی که در نظر داشتید در این عمران ده بمانید. اگر بیشتر از آرامش، دلتان فعالیت و پلید و جوش می خواهد، سری به بوکور هیل بزنید. در این منطقه می توانید کلیساهای رها شده و نمای ترسناک ساختمانی که روزی گراند هتل بود را ببینید.

منبع: http://e-cambodia.ir

 

درباره ی

مطلب پیشنهادی

وضعیت کاخ پتوم پن در دروه های مختلف

وضعیت کاخ پتوم پن در دروه های مختلف

ایجاد کاخ سلطنتی در پنوم پن در سال ۱۸۶۶ یک سانحه نسبتا اخیر در تاریخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.