شنبه , فروردین ۱۶ ۱۳۹۹
خانه / جاذبه های گردشگری کامبوج / خاص ترین جاذبه های گردشگری کامبوج

خاص ترین جاذبه های گردشگری کامبوج

پارک عتیق شناسی انگکور درسیم ریپ، خانه ی بسیاری از معبد های مورد اشاره در بالاست. این معبدها در زمان شاهنشاهی Khmer ساخته شده است. بازدید این این پارک باستان شناسی در کنار تاریخ و معابد و طبیعت آن به كلیه اشخاص منظور می شود. در ادامه در مطلب خاص ترین جاذبه های گردشگری کامبوج با ما همراه باشید.

خاص ترین جاذبه های گردشگری کامبوج

کاخ سلطنتی کامبوج

کاخ سلطنتی کامبوج یکی دیگر از نقاطی هست که می توانید در سفر به کامبوج از آن دیدن کنید. این بنا مانند کاخ پادشاهی تایلند ساخته شده است و همیشگی نمای جالبی دارد. البته باید به این نکته توجه داشت که به دلیل اینکه پادشاه کامبوج در این مکان توقف دارد، به جهات انگیزه ها امنیتی، فقط می توان از قسمت مرکزی این کاخ و هال آن و همچنین مجتمع Pagoda دیدن نمود. همچنین باید گردشگران این نکته را در نظر داشته باشند که به ملازم داشتن لباس همراه و نامساعد در بازدید از این بنا اجباری است و در صورتیکه لباس آستین کوتاه بپوشید، باید لباس مناسب را برای دیدن این مکان استیجار نمایید.

 بازدید از موزه ی ملی کامبوج

این موزه در قسمت شمالی کاخ سلطنتی واقع شده است و بر اساس یک معماری سنتی مخصوص این منطقه بنا شده است. قدمت این موزه به سال 1917 باز می گردد. این موزه دارای یک محوطه ی باصفا زیبا نیز می باشد که در سراسر آن گونه ها مجسمه ها و نمادهای مدخل اب به این کشور را می توان دید. بهترین و بیشترین مجسمه های Khmer را ایدون می توان یافت. این موزه دارای 4 پاویلیون می باشد. كامل بلوز ركابی حالت برای گردش در این موزه، شروع از قسمت غربی موزه و حرکت در جهت عقربه های ساعت می باشد.

 استراحت در ساحل Occheuteal

برای دوستداران آب و تفریحات ساحلی، کامبوج ساحل Occheuteal را برای گردشگرانش در نظر اندوه كش است. نام دیگر این ساحل، ساحل سرندیپیتی (Serendipity) می باشد. در کنار این ساحل نگارین اقسام ریزورت ها و رستوران نیز وجود دارد که می توانند نیاز گردشگران را تامین نمایند. جالبتر اینکه در رستوران ها و یا ریزورت های این منطقه، میزها طوری چیده شده اند که آب تا نزدیکی میز سرو غذا می آید.

خاص ترین جاذبه های گردشگری کامبوج

بازدید از بنای باستانی مربوط به تاریخ مهم استقلال

این بنا در پایتخت کامبوج، شهر Phnom Penh قرار دارد و در سال 1958،به مناسبت استقلال کامبوج از فرانسه ( در سال 1953) بنا شده است. این بنا در به هم رسیدن بلوار Norodom و Sihanouk در مرکز شهر واقع شده است. اکثر جشنواره ها و فستیوال های سلطنتی و ملی در این مکان برگزار می شود.

 بازدید از Boeng Yeak Lom

در قلب منش و منطقه ی حفاظت شده ی Yeak Lom، بحیره ی بسیار رویایی و وجاهت و زشتی وجود دارد که توسط درختان سبز رنگ شهر خبرگی شده است. این مکان یکی دیگر از نقاط بی نظیر در کامبوج می باشد که می توان از آن دیدن کرد و در دریاچه زیبای آن و آب زلال و تمیز آن شنا کرد. برای راهنمایی توریست ها، در کنار این بحیره یک مرکز فرهنگی نیز وجود دارد که پاسخگوی گردشگران ورودی به این منطقه می باشد.

 بازدید از Elephant Valley Project

دره ی فیل ها در استان Mondulkiri واقع شده است و مکانی است برای نگه داری، آموزش و درمان فیل ها. همچنین در این دره، به فیل های سردماغ و آسیب دیده کمک میشود که پس از طی دوره ی مداوا خود به دامان طبیعت باز گردند. این مکان بیش از 650 هکتار وسعت دارد و گردشگران می توانند از نزدیک با همه این مراحل آشنا بشوند و با تفریحات آن سرگرم شوند.

خاص ترین جاذبه های گردشگری کامبوج

خرید در Angkor Night Market

کمتر ایرانی را سراغ داریم که خرید جزئی از سفرش نباشد. حتی در صورتیکه به قصد خرید سفر نکرده باشیم، برای خرید سوغاتی، نیاز به شناخت نقاط خوب و مراکز خرید در شهر مقصد داریم. در شهر سیم ریپ، Angkor Night Market یکی از این مراکز خرید است که برای خرید صنایع دستی و سوغاتی مناسب می باشد. این مرکز خرید در سال 2007 به خاطر ترویج و فروش صنایع دستی کامبوج افتتاح شد و امروزه به کار خود ادامه می دهد.

 بازدید از بحیره ی Tonlé Sap

این دریاچه به عنوان بزرگترین دریاچه ی آب شیرین در جنوب شرقی آسیا قلمداد می شود. در هنگام خشکسالی، آب بحیره به نهر Mekong می ریزد. دلیل جالب بودن این دریاچه وجود روستاهایی در آن است که به روستاهای روی آب مشهور است و جاذبه ای برای گردشگران محسوب می شود. از این روستا ها می توان به Kampong Khleang و یا Prek Toal نشان دادن و تصریح کرد.

درباره ی سعید خانی

مطلب پیشنهادی

آشنایی با معبدهای کشور کامبوج

آشنایی با معبدهای کشور کامبوج

کامبوج فقط یک مینو ​​برای دوستداران سنگی باستانی آن کشور گرم EST شد، که خط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *