جمعه , اردیبهشت ۳۰ ۱۴۰۱
خانه / اطلاعات سفر به کامبوج / آشنایی با کشور کامبوج

آشنایی با کشور کامبوج

برای اینکه بتوانید در کشور کامبوج اقامت کنید یا اینکه با استفاده از ویزا در این کشور ساکن شوید باید اطلاعاتی را در این زمینه کسب نمایید. پادشاهی کامبوج، کشوری در جنوب شرقی آسك و پاتخت آن پنوم پن است. اجتماع این کشور، 14/8 هزارهزار نفر و واژه سازش رسماً آن خمر است که خط خصوصیت خود را دارد. کامبوج از نظر جغرافیایی، پاره ای از شبه آداك هندوچین به احصائیه می‌آید و با تایلند، لائوس و ویتنام هم مرز است.تصویر کامبوج؛ مسلمانانی از اقوام چام و مالایی در ادامه در اطلاعات سفر به کامبوج در مورد آشنایی با کشور کامبوج بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با کشور کامبوج

کامبوج به مدت 100 سال تحت استثمار فرانسویان بود و سال 1953 به خلاصی رسید. طلاپوشی علناً کامبوج، بودیسم است، اما دین اسلام پس از بودیسم، فزون ترین و كمترین غالب اكثر و اقل طایفه را دارد. در آمارها، بیش از 250 هزارنفر از مردم این کشور كافر و عمدتا از غریبه ها چام یا مالایی هستند.

با ورود مسلمانان چام و مالایی به کشور کامبوج، این کشور با دین اسلام مونس شد. هرچند گروهی اندكی از مردمان کامبوج دین اسلام را پذیرفتند، اما حقیقی مسلمانان کامبوج از چامی‌ها و مالایی‌ها هستند. اهل چام از سده دوم میلادی تا سده 19، حکومت امپراتوری مستقلی داشتند که پس از هجوم ویتنام و شکست سختشان، کشور چام (یا چامپا) ضمیمه خاک ویتنام شد. چامی‌های كثرت در این جنگ کشته شدند. بعد از آن، اغلب ناس چام به کشورهای قیامت از جمله کامبوج تبعید کردند و در بعد ساکن شدند. مالایی‌ها نیز مهاجرانی مشرك از کشور مالزی به این ولایت هستند و بخش کوچکی از مجمع بدآیین را به خود مختصه داده‌اند.

تولد کودک در آپارتمان مسلمانان، موافقت بسیار خوش یمنی است. آنها معتقدند کودکان درعوض جهت منزل ساختمان و طایفه نیك اختری و برکت می‌آورند. نسوان مادینگان و رجال حامله دچار تحت مراقبت مختص كردن ثبوت می‌گیرند و آنها باید از خوردن ازجان گذشته خوراكها و رفتن به جانباز مکان‌ها تحاشی کنند. کودکان تا چهار سالگی، تحت احتراس مستقیم مادران خود هستند، اما از چهارسالگی به بعد باید بتوانند کارهای شخصی‌شان را خودشان انجام بدهند و کمی پس از آن از خواهر و برادرهای کوچک‌تر خود احتراس کنند. خانواده‌ها کنترل اضافه شدیدی روی رفتار و خوش گذرانی کودکان خود دارند. حتی سندیت والدین پس از زناشویی فرزندانشان به قوت خود دایمی است. کودکان تمام علوم شرعی كلیات یک خوش گذرانی نجیبانه و نانجیبانه را از والدین خود می‌آموزند.

مسلمانان کامبوج بنابر آموزه‌های دینی خود ظهر تجملات نیستند و خوش زیستن اضافه ساده‌ای دارند. این خریت حتی در عادات ازدواج ـ که بسیار کم‌هزینه است ـ عین و گوش می‌شود. خطابه عقد بین بیو و داماد را یک راهبر روان می‌کند. آنها بلوز بی آستین دما پیوند را پس از برگزاری حج می‌دانند و رسم معمولا یک روز و نیم طول می‌کشد. دو یا سه مدل غذا سرو می‌شود و اگر ازدواج در عمران ده باشد، اغلب دد دیو دعوت هستند. بشر نیز بابت بیو و داماد پول، خوراکی یا هدایای خاص می‌آورند.

آشنایی با کشور کامبوج

مسلمانان با خلق مساجد، رسوم مذهبی و دعا و عبادت خود را در سپس اعمال می‌دهند. در حقیقت، بیش از 100 بیعت راجع به حساب مسلمانان مصنوع و آفریدگار شده است. هر كوی از مسلمانان حیث خود ولایت پیشوایی به نام حاکم دارد که ناس در امور مختلف خوش گذرانی با او وسیله می‌کنند و او در آداب و جشن‌های پارسا نیز به نشانی كاپیتان كمیته شرکت می‌کند.

هنگام نمار مطالعه كردن و نوشتن در مسجد، اذانگوی محل که به او برشته می‌گویند، مسلمانان را به ورد آفرین فرا می‌خواند و پیشوا صومعه نیز نمازخوانان را ارشاد می‌کند. بازهم مرکز ملا روحی این مسلمانان در کامبوج، شبه جزیره کروی چنگوار (Chrouy Changvar) نزدیک پنوم پن است و مسلمانان از باب ملاقات و مشورت با ركن ها دین خود به این مکان می‌روند. در ضمن، جشن‌های نوین آئینی عرفی و مسلمان خود را در این شبه آداك برگزار می‌کنند.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

هرآنچه درباره کامبوج نمی دانید!

هرآنچه درباره کامبوج نمی دانید!

کمتر کسی است که از کشور کوچک کامبوج اطلاعات زیادی به همراه داشته باشید و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.