شنبه , فروردین ۱۶ ۱۳۹۹
خانه / اطلاعات سفر به کامبوج / هرآنچه درباره کامبوج نمی دانید!

هرآنچه درباره کامبوج نمی دانید!

کمتر کسی است که از کشور کوچک کامبوج اطلاعات زیادی به همراه داشته باشید و درست به همین دلیل هم شاید شمار زیادی از گردشگران ایرانی از تور کامبوج آن طور که باید، استقبال نمی کنند. در مقاله امروز می توانید با هرآنچه درباره کامبوج نمی دانید، آشنا شوید.

هرآنچه درباره کامبوج نمی دانید!

اقتصاد کامبوج بر پایه آفاق پویی و تولید لباس می‌چرخد. به تازگی در آب‌های این کشور منابعی از گاز و نفت یافت شده است. تولید خالص داخلی در این کشور ۷۹/۲۵ میلیارد دلار است. هفت هزارهزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند که ۷۵ درصد از آنها در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند. نرخ بیکاری در کامبوج ۲.۵ درصد است. ۳۵ درصد از جمعیت این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم آن ۴.۴ درصد بود.

در برخی سال‌ها به مناسب بزم سه‌روزه آب که بزرگترین کارناوال پنوم‌پن است، ۵ هزار نفر از نواحی مختلف کامبوج به دارالملك می‌آیند. به هنگام این جشنواره در جزیره الماس که پلی آن را به دارالملك کامبوج وصل می‌کند، نمایشگاه‌های مختلف، كاباره و غرفه‌های متعدد برپا می‌شود و معمولاً زنان خریدار اجناس در مدت این بزم به این جزیره می‌آیند.

هرآنچه درباره کامبوج نمی دانید!

هزینه‌ی خدمات از ارزان تا گران متغیر است. برای مثال هزینه‌ی ورودی به معبد انگکور معادل ۱۷/۵ دلار است.  هزینه‌ی ورودی به دیگر مناطق دیدنی هم بین ۹ تا ۱۷/۵ دلار است که بستگی به شایعه آن مکان دارد.

کامبوج یکی از ارزان‌ قیمت‌ترین کشورهای جنوب‌شرقی آسیا است. در این کشور صرفه‌جویی چندان معنایی ندارد، چرا که سفر به این منطقه خود نوعی صرفه‌جویی در هزینه محسوب می‌شود! و اما بد نیست 4 جاذبه معروف گردشگری این کشور را که در سفر به کامبوج می توانید ببینید، بشناسید:

  • کپ کامبوج
  • باتامبانگ کامبوج
  • کراتی کامبوج
  • سیم ریپ کامبوج

شاید برای تان جالب باشد که کامبوج را کمی هم به لحاظ سیاسی بررسی کنیم: بر اساس قانون اساسی که در سال 1993 در این کشور تصویب شد نخست وزیر در کامبوج رئیس دولت است و سلطان رئیس حکومت.جهان پادشاه نخست وزیر را تعیین می‌کند. البته مجلس ملی این کشور باید نخست وزیر پیشنهادی پادشاه را تائید کند. پادشاه کنونی کامبوج در سال 2004 میلادی با رای 9 عضو شورای سلطنت برگزینی شد. مقام خلافت در این کشور سری است و امپراطور قدرت اجرایی ندارد.

هرآنچه درباره کامبوج نمی دانید!

قوه قانونگذاری در این کشور دو رکن دارد:‌ مجلس ملی و مجلس سنا. مجلس ملی 123 کرسی دارد که نمایندگان آن با رای مردم برای دوره‌ای هفت ساله برگزینی می‌شوند. مجلس سنا 61 کرسی دارد. دوره نمایندگی در مجلس سنا هفت سال است.

درباره ی سعید خانی

مطلب پیشنهادی

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از جاذبه های گردشگری کامبوج

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از جاذبه های گردشگری کامبوج

پادشاهی کامبوج کشوری است در آسیای نیمروز جهات شرقی که آدم آن طی سال‌های حکومت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *